fbpx

Jaka gramatura prześcieradła jest najlepsza?

Wybór prześcieradła jest bardzo istotny z punktu widzenia Klienta, który pragnie zadbać o komfortowy i zdrowy sen dla siebie i całej rodziny. Często wiele osób stawia sobie więc pytanie, jaka gramatura prześcieradła będzie najlepsza. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostanie wykonana.

PRZEŚCIERADŁA – GRAMATURA

Gramatura jest pewnym umownym określeniem wagi jednego metra kwadratowego wskazanej tkaniny. W każdym praktycznie przypadku prześcieradła, do których produkcji wykorzystano materiały o wyższej gramaturze, będą zdecydowanie trwalsze i przyjemniejsze w dotyku. Świadczy o tym również mocniejszy i bardziej gęsty splot z powodu zastosowania grubszych nici.

PRZEŚCIERADŁA – FROTTE

W przypadku prześcieradeł frotte, które stosuje się szczególnie w okresie zimowym lub przez osoby, które nadmiernie się pocą, im wyższa gramatura, tym lepsza chłonność i komfort snu. Materiał jest tym bardziej mięsisty i puszysty, im wyższe parametry gramatury zostały podane na metce i opakowaniu.

PRZEŚCIERADŁA – JERSEY

Niektórzy zadają sobie także pytanie, jaka gramatura prześcieradła będzie najbardziej stosowna w przypadku prześcieradła wykonanego z jerseyu. Wyróżnia się ono miękkością i delikatnością, a jego faktura jest mniej wyczuwalna niż w przypadku materiału frotte. Jego gramatura jest niższa, jednak nie ma to wpływu na efekty komfortu, które się uzyskuje. Wciąż zachowuje trwałość i wytrzymałość.

PRZEŚCIERADŁA – POLIKORA

W przypadku prześcieradeł wykonanych z polikory gramatura nie odgrywa aż tak dużego znaczenia, ponieważ produkuje się prześcieradła w ustandaryzowanych jednostkach. Ten materiał jest jednym z najbardziej atrakcyjnych cenowo, natomiast wykorzystanie włókien poliestrowych zapewnia bardzo dużą wytrzymałość na zgniatanie, przecieranie, a także rozrywanie.

PRZEŚCIERADŁA – BAWEŁNA PŁASKA

Prześcieradła wykonane z bawełny płaskiej są niezwykle miękkie i przytulne w dotyku, produkowane o standardowej i zoptymalizowanej gramaturze, która ułatwia pielęgnację prześcieradła, jak i jego użytkowanie. Komfort podczas snu zapewnia delikatność wytrzymałego materiału, który służy przez wiele lat. O tym, jaka gramatura prześcieradła będzie najlepsza, nie zawsze znaczy najwyższa wartość parametrów.

W przypadku niektórych materiałów istotne jest zoptymalizowanie gramatury, by materiał nie rozciągał się nadmiernie lub nie zwijał. Niektóre wartości są z góry ustalone, ponieważ gwarantują najwyższą jakość i najlepsze warunki do pielęgnacji, jak i użytku.

W sytuacji wyboru prześcieradeł wykonanych z frotte albo jerseyu można kierować się indywidualnymi predyspozycjami, jak i również względami cenowymi.